תביעות נזיקין

הסרת שיער בלייזר ו/או באמצעות טכנולוגיות שונות כגון: DPC, IPL: כוויות וכישלון תמורה

 מה הוא "כישלון תמורה?

כאשר אתם ניגשים לבצע הסרת שיער יש מספר דברים שעליכם לדעת. אחד הנזקים הנגרמים מהסרת שיער הינו כישלון תמורה. כשילון תמורה מתבטא בשני היבטים, הסרת שיער שלא צלחה, קרי, ביצעתי טיפולים להסרת שיער, והשיער לא הוסר, וההיבט הנוסף, "צמיחת יתר" או בשפה המקצועית "צמיחה פרדוכסלית".

במידה וביצעתם טיפול הסרת שיער ממי שמוסמך לכך, ושיערכם לא הוסר, בהתאם לפרמטרים הנכונים ועוצמות נכונות, הנזק הנגרם הינו "כישלון תמורה אשר בחובו נעוץ נזק שבגינו ניתן לקבל פיצוי.

כמו כן, בהיבט הנוסף, לא רק שלא הוסר השיער אלה נגרמה צמיחת יתר, גם פה נגרם נזק אשר בגינו ניתן לקבל פיצוי.

https://www.mako.co.il/health-news/local/Article-183506645c9e761006.htm

https://www.mako.co.il/news-israel/health-q4_2018/Article-da28a4f4754e761004.htm?utm_source=Twitter&utm_medium=NewsChannelPost&partner=NewsChannelTwitter

מה היא כוויה כתוצאה מטיפול לקוי בהסרת שיער?

בטיפולי הסרת שיער, הן בשימוש בלייזר ו/או בשימוש בטכנולוגיות שונות כגון: DPC, IPL, וכו', אם לא בוצע הטיפול על ידי גורם מוסמך לכך, וכן בפרמטרים הנכונים, ובעוצמות הנכונות, יש ויגרמו נזקים, ביניהם כוויות, היפר-פיגמנטציה והיפו-פיגמנטציה.

נזקים אלו, המותרים סימנים על גופנו, המלווים בכאב, לעיתים שרפה, כוויות, מותירים היפר-פיגמנטציה והיפו-פיגמנטציה וצלקות.

בגין נזקים אלו ניתן לקבל פיצוי כספי.

רשלנות בטיפולים להסרת שיער

כך הסתיים לו טיפול רשלני ולקוי, ברשת אסתטיקה גדולה, המפעילה קליניקות לטיפולי הסרת שיער בלייזר ברחבי הארץ.

במהלך טיפול להסרת שיער בלייזר באזור הרגליים והידיים, חשה המטופלת בכאב המלווה בצריבה חזקה, אשר אינם תואמים את הטיפולים הקודמים אותם ביצעה קודם לכן, באותם איזורים. המטופלת שזעקה מכאב הפנתה את תשומת לב המטפלת לעניין. אולם, הנ"ל המשיכה לבצע במטופלת את הטיפול, עד לסיומו, ואף הוסיפה באוזני המטופלת: "אל תדאגי אני לא אגרום לך כוויות"

הטיפול שבנדון, בניגוד " להבטחת המטפלת" הותיר בגופה של המטופלת,  כוויות נוראיות, צריבה, כתמים מכערים, מגרדים ומכאיבים בידיה וברגלייה, פיגמנטציה והיפרפיגמנטציה ובחלק מהאזורים אף הותיר צלקות.

ואם זה לא מספיק, הרי שתוצר נלווה נוסף לנזק שנגרם למטופלת, הינו "כישלון תמורה" שכן, לא רק שהמטרה להסרת השיער לא הושגה, הטיפולים לא הפחיתו את צמיחת השיער, אלה שבעקבות הנזקים שנגרמו לה לא תוכל המטופלת, במשך זמן רב, אם בכלל להמשיך לבצע טיפולים.

https://www.mako.co.il/health-news/local/Article-183506645c9e761006.htm

https://www.mako.co.il/news-israel/health-q4_2018/Article-da28a4f4754e761004.htm?utm_source=Twitter&utm_medium=NewsChannelPost&partner=NewsChannelTwitter

השימוש במונח 'קוסמטיקאית רפואית או פרא רפואית'.

מבצעים טיפול להסרת שיער במכוני השיער ו/או אצל קוסמטיקאיות, כדאי שתדעו:

לאחרונה התכנסה ישיבה במשרד הבריאות, בה כחלק מהדיון, עלתה השאלה באשר לשימוש בתואר 'קוסמטיקאית רפואית או פרא רפואית'.

מאחר ותחום הקוסמטיקה, הינו תחום אלקטיבי (פעולה שאין דחיפות לבצע אותה – לא רפואית) אינו מפוקח על ידי משרד הבריאות ואינו משתייך למקצועות הרפואה, השימוש בתארים ומושגים כגון 'קוסמטיקאית רפואית או פרא רפואית', מהוות הטעית הציבור, שכן גורם הוא למחשבה כי מבצע/ת הפעולה הינו בעל הכשרה רפואית, מה שאינו נכון.

ראו כתבה שפורסמה בערוץ 10 :https://www.10.tv/news/156423).

 היתרון בייצוג משרדנו הינו הידע והניסיון הרב בתחומי האסתטיקה, קוסמטיקה , תחום הרפואה, תחום הפרא רפואי והפלסטיקה (עו"ד פחימה דרורי, שימשה כ – 10 שנים כיועצת המשפטית של חברת אסתטיקה ידועה ומוכרת מהמובילות בתחום), אשר מהווים ערך מוסף למקצועיות בתחום זה, המתבטא ביעילות בניהול הליכים אל מול חברות האסתטיקה הקוסמטיקה והפלסטיקה וחברות הביטוח ומקצר למעשה את הליך הניהול של התיק ובסופו של יום מעניק את השגת הפיצוי המקסימלי ללקוח/ה.