רשלנות רפואית

מה היא רשלנות רפואית?

רשלנות רפואית הינה תחום נרחב המכיל בחובו טיפולים מצילי חיים ואף טיפולים אלקטיבים –  טיפולים אשר אינם מצילי חיים. לא תמיד אנו יודעים מה מהות הטיפול, מה הסיכונים ומה הסיכויים בהליך אליו אנו ניגשים בין ההליך הינו להצלת חיים ובין אם לביצוע טיפול אלקטיבי.

 במקרה של רשלנות בביצוע טיפול רפואי ואף קוסמטי, יתכן כי הנזק שיגרם הינו גבוה מהתועלת. טיפול רשלני יש ויגרום לנכות, נכות קשה, או החמרה של מצב קיים .

הרכיבים הנלווים לנזק בגין הרשלנות הרפואית, הינם, כאב וסבל, עוגמת נפש,הוצאות רפואיות, הפסדי השתכרות לעבר ולעתיד, נכות ואף לעיתים למוות.

תהליך האיבחון הינו תהליך חשוב ומרכזי טרם ביצוע הפרוצדורה. אף איבחון לקוי על תוצאותיו, מהווה רשלנות רפואית.

לאחר תהליך האיבחון והתאמתו ללקוח/ה, על הרופא לפעול בזהירות ובמקצועיות, כרופא הסביר, וליתן ללקוח/ה את מלוא ההסברים, הסיכונים והסיכויים הכרוכים בטיפול, היקף הפעולות וכל זאת על מנת לקדם פני הסיכון ולהימנע ממנו.

 במידה ונגרמה רשלנות רפואית בביצוע הטיפול, נזקי הגוף נאמדים בהתאם לחוו"ד המוגשת על ידי מומחה אשר תחום התמחותו הינה באותו התחום בו נעשה הטיפול. במידה ויעלה מחוו"ד המומחה כי אכן נגרם נזק ויכומת בפרמטרים של אחוזי נכות, אזיי ניתן יהיה לפסוק פיצויים.

עם הערכת אחוזי הנכות ע"י המומחה, יבחנו פרמטרים של תהליך הריפוי ו/או ההחלמה, המגבלות אשר נוצרו כתוצאה מהנזק – הן מגבלה רפואית והן מגבלה תפקודית וההוצאות הרפואיות הנדרשות.

היתרון בייצוג משרדנו הינו הידע והניסיון הרב בתחומי האסתטיקה, קוסמטיקה, תחום הרפואה והפלסטיקה (עו"ד פחימה דרורי, שימשה כ – 10 שנים כיועצת המשפטית של חברת אסתטיקה ידועה ומוכרת מהמובילות בתחום), אשר מהווים ערך מוסף למקצועיות בתחום זה, המתבטא ביעילות בניהול הליכים אל מול חברות האסתטיקה הקוסמטיקה והפלסטיקה בתי החולים וחברות הביטוח ומקצר למעשה את הליך הניהול של התיק ובסופו של יום מעניק את השגת הפיצוי המקסימלי ללקוח/ה.